28.-30.1. krytí v Holandsku

Gina se konečně rozhodla hárat a termín vyšel akorát na konec měsíce, kdy veškerá zpravodajství zaplňovaly zprávy o sněhových kalamitách a bouračkách. Z pochopitelných důvodů jsem se na cestu vůbec netěšila, protože kromě Čech bylo pod sněhem i Německo, což byla většina naší cesty.

Domluvenou cestu jsem měla s kamarádkou Renatou, ale když se počasí tak zhoršilo, nebyla jsem si jistá, jestli se jí vůbec bude chtít. No upřímně. Vůbec se jí nechtělo (komu by se taky v tomhle počasí chtělo), ale nechtěla mě nechat ve štychu, tak se rozhodla jet. Díky její výborné navigaci probíhala cesta hladce. Renata četla z mapy a ptala se na cestu a já já jen řídila.
OPRAVDU MOC SI TOHO VÁŽÍM. RENATKO, DÍKY ZA VŠECHNO!!!!!!
Cesta nás naprosto šokovala. Nejen, že se jelo dobře v ČR, ale čím jsme se blížily k hranicím, tím to bylo lepší. Cesty suché a bez sněhu. V Německu bylo sněhu čím dál méně a nakonec nebylo po sněhu ani památky. Dálnice úžasné, suché a cesta naprosto dokonalá. Celé Německo i v Holandsku, kde jsme se pak později dozvěděly, sníh neměli vůbec. V jejich městečku jsme trošku bloudili, ale nakonec jsme v podvečerních hodinách dorazily na místo.
Rodina nás uvítala a nejen my, ale i Ginuška se tam měla přímo královsky. Mazlení s celou velkou rodinnou na kožené sedačce. Co víc si mohla přát. Večer jsme nakryli a v pozdních hodinách jsme se uchýlily do pokoje pro hosty, kde byla samozřejmě i Gina.
Ráno nás fascinoval koník, který pokaždé když nás viděl. i z velké dálky přišel, aby se mohl pomazlit. Koník byl sousedů, ale na psy byl jednoznačně zvyklý.

Po venčení jsme se nasnídaly a rozhodly jsme se vyrazit do městečka.

Když jsme se vrátily, nedalo mi, abych si nevyfotila kočku, která patří k rodině Smitových a která svým zbarvením připomíná borderku a taky jejich auto s komickým logem.

A pak přišlo na řadu focení psů. Musím konstatovat, že se mi nelíbí pouze Sem  a jeho otec  a matka, ale měla jsem možnost u chovatelů vidět i jeho  sestru a dceru a jednoho bratra jsem viděla na výstavě a dva bratry a sestru na fotkách. Všechna zvířata byla stejného typu a všechna mají překrásný pohyb.


MultiCh. From Borders Home Unique Sem- budoucí otec

 

Sema otec- Multich. Tonkory Valley of  The Storm

Sema sestra- From Borders Home You are Unique

Sema dcera- JCh. From Borders Home Around Again

- toto je další sestra, kterou zrovna Smitovi hlídali. Bohužel však nemám její jméno.

Po focení psů nás manžele Smitovi vzala na prohlídku nádherného kostela, do "bílé uličky" a když mluvili o tom, že nás vezmou do Belgie, myslely jsme si, že jen žertují. Belgická hranice byl ale jen potůček a tak jsme měli vyhlídkovou jízdou nejen částí Holanska, ale také Belgií:-)

Když jsme se vrátili,  čekalo nás opět pohoštění, video a spát jsme šli opět v pozdních hodinách.
Druhý den dopoledne jsme překryli a vydaly se opět na cestu k domovu, která opět proběhla bez problémů,

Výlet byl moc fajn, tak moc doufám, že i úspěšný.